“Optibet” Latvijas futbola Virslīgas 7. kārtas turpinājumā negaidītu panākumu aizraujošā spēlē izcīnījusi “Daugavpils”, kas, pateicoties Azerbaidžānas futbolista Vigara Askerova diviem vārtu guvumiem, ar 3:2 viesos pieveica “Liepāju”.

Spēles sākumā iniciatīvu pārņēma liepājnieki, cenšoties veikt augstu presingu, kā arī ilgi kontrolējot bumbu laukuma vidusdaļā. Tiesa lielāko daļu no laika šī bumbas kontrole beidzās ar zaudētu bumbu, mājiniekiem par daudz saspēlējoties. “Liepāja” gan izveidoja vienu ļoti labu vārtu gūšanas iespēju, kurā no tuvas distanci bumbu garām viesu vārtsargam Danilo Kučeram vārtos sita Leonels Strumija, taču situāciju daugavpiliešiem pēdējā brīdī ar slaidu izklupienu izglāba Daniels Balodis.

Vēlāk arvien labāk izskatījās arī “Daugavpils” futbolisti, taču vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva “Liepāja”. 35. minūtē laukuma vidusdaļā pretiniekus apspēlēja Luiss Pulo Hilario, kurš iedeva lielisku piespēli vienatnē esošajam Aleksim Lukasam Delgado, kurš atklāja spēles rezultātu – 1:0 “Liepāja”. 42. minūtē Viktors Ziemelis no asa leņķa centās dubultot mājinieku vadību, taču šoreiz raidījums vārtu tuvajam vārtu stūrim lidoja garām.

Pēc puslaiku pārtraukuma komandas uzbrukumos devās aktīvāk, sekojot lielam vārtu birumam. 57. minūtē noteikumus pret Verneru Zalaku savā soda laukumā pārkāpa “Liepājas” leģionārs Danu Spataru, Vugaram Askerovam mirkļus vēlāk pārliecinoši realizējot 11 metru soda sitienu, kas daugavpiliešiem ļāva izlīdzināt rezultātu (1:1).

Liepājnieki gan ātri spēja atgūties, pēc ilglaicīgas cīņas pretinieku soda laukumā bumbai nonākot pie Luisa Pulo Hilario, kurš 64. minūtē to ieraidīja Kučera sargātā cietokšņa devītniekā – 2:1 “Liepāja”. Arī daugavpilieši nesamierinājās ar likteni, Danielam Balodim pēc deviņām minūtēm izlīdzinot rezultātu – 2:2.

Atlikušajā laikā uzvaru centās izraut abas komandas, taču līdz pat kompensācijas laikam rezultāts palika nemainīgs. Pieliktā laika otrajā minūtē iniciatīvu uzņēmās Vugars Askerovs, kurš iegāja liepājnieku soda laukumā, “novāca no ceļa” mājinieku aizsargu Keitā un noslēgumā apspēlēja arī vārtsargu Kristapu Zommeru, izraujot viesiem uzvaru ar 3:2.

“Optibet” Virslīgas kopvērtējumā “Daugavpils” ar sešās spēlēs izcīnītiem septiņiem punktiem veikusi nozīmīgu kāpumu, šobrīd ieņemot piekto pozīciju.

“Liepāja” – “Daugavpils” 2:3 (1:0)
Vārti: Delgado 35`, Hilario 64` – Askerovs (11 m s.s.) 58`, 90`+2, Balodis 73`.
Brīdinājumi: Delgado, Toress, Jurkovskis – Zalaks, Askerovs, Skrebels, Lopess.
Liepāja: Zommers, Tobers, Jurkovskis, Delgado (Toress 67`), Hilario, Spataru, Strumija (Agjemangs 72`), Ivanovs, Ziemelis (Kozlovs 84`), Keitā, Žuļevs.
Daugavpils: Kučers, Kovaļenko (Žaldovskis 55`), Toņiševs, Skrebels, Zalaks, Sarkarovs (Monjozs 46`), Balodis, Askerovs, Sokolovs, Cucurs, Lopess (Ivanovs 90`).
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs