“Optibet” Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas spēlē savu otro uzvaru izcīnījuši FK “Liepāja” futbolisti, kuri, spēli aizvadot savu skatītāju priekšā, ar rezultātu 2:1 pārspēja FK “Metta”.

Neilgi pirms spēles slimības dēļ ārpus pieteikuma tika atstāts Jānis Ikaunieks, kapteiņa apsējs šajā situācijā tika uzticēts Kristeram Toberam. Spēles pirmajās minūtēs krietni aktīvāki bija liepājnieki, un ātri vien šī aktivitāte nesa rezultātu. Spēles astotājā minūtē izcils tālsitiens vārtu augšējā stūrī padevās Igoram Kozlovam, tādējādi pārspējot Dāvi Ošu un atklājot mača rezultātu – 1:0. Diemžēl jau pēc piecām minūtēm “Liepājai” nācās veikt piespiedu maiņu, traumas dēļ spēli turpināt nevarēja vārtu guvējs Kozlovs.

Pēc gūtajiem vārtiem spēle izlīdzinājās, arvien biežāk pie bumbas un uzbrukumu veidošanas tika arī “Mettas” futbolisti. Tuvojoties puslaika noslēgumam, iniciatīvu sāka atgūt liepājnieki, viesi centās atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem, taču lielākoties tie noslēdzās ar neprecīzām piespēlēm. Pirmajā puslaikā vārti vairs netika gūti, kas nozīmēja doties pārtraukumā ar minimālu pārsvaru “Liepājai”.

Otrā puslaika ievadā spēle kļuva nedaudz ātrāka un atklātāka. 56. minūtē lielisku individuālo meistarību soda laukumā nodemonstrēja Renārs Varslavāns, kuram izdevās apspēlēt savu pretspēlētāju un raidīt bumbu tālajā vārtu stūrī, tādējādi panākot neizšķirtu – 1:1. Pēc nepilnām piecām minūtēm “Liepājai” izdevās atgūt vadību – planējošu sitienu no tālas distances vārtu virzienā izdarīja Dans Spataru, “Mettas” vārtu vīrs Ošs darbojās nepārliecinoši un bumbu nespēja tvert.

Tuvojoties spēles beigām, “Metta” arvien vairāk spēkus koncentrēja uzbrukumu veidošanai, taču mājinieki aizsardzībā darbojās ļoti kompakti un vairumā gadījumu tuvāk par soda laukumu savus pretspēlētājus nelaida. Lieliska iespēja izraut neizšķirtu “Mettai” radās 88. minūtē, kad no tuvas distances izdevās izdarīt divus spēcīgus sitienus – pirmo sitienu nobloķēja liepājnieku aizsargi, savukārt pēc otrā sitiena lieliskā lēcienā glāba Kristaps Zommers. Spēle noslēdzās ar vairākiem asumiem un bez reālām iespējām gūt vārtus, kas nozīmēja uzvaru “Liepājai” ar rezultātu – 2:1.

“Liepāja” – “Metta” 2:1 (1:0)
Vārti: Kozlovs 8′, Spataru 62′ – Varslavāns 56′
Yellow cards: Žuļevs – Varslavāns, Liepa, Ševeļovs
Liepāja: Zommers, I. Kozlovs (Ivanovs 13′), Spetaru, Strumija, Delgado (Torress 46′), Jurkovskis, Stepanovs, Keitā, Dodo (Fraidejs 81′), Tobers, Žuļevs.
Metta: D. Ošs, Kovaļonoks (Zēģele 78′), Zakari, Ozoliņš, Birka, Džamalutdinovs (Lagūns 51′), Liepa, Ševeļovs, Masangane (Krollis 71′), Varslavāns, Šibass.
Referee: Andris Treimanis

Author: sportacentrs.com